2022 Ev Dekorasyon Fikirleri

2022 Ev Dekorasyon Fikirleri

Günümüzde yüksek teknolojinin ve ürün çeşitliliğinin sağladığı kolaylıklar ev dekorasyonunu da yansıyor. Kültürümüzde gelenekselleşen salon, mutfak, yatak odası ve misafir odası düzenleme telaşesi yerini daha salaş ve sade seçimlere bıraktı. Modern bir görünüş isteyenler yemek masasını salona dahil ederek hareketli bir ortam sağlayabilirler. Böylelikle boşta kalan odalarınızı dilerseniz hobi odasına dönüştürebilir kendi evinizde küçük kaçamaklar ile mutlu olabilirsiniz. Ürünlerde çeşitlilik avantajı sayesinde her bütçeye uyan mobilya seçimleri bulunabiliyor. Dezavantajı ise kalite oranı düştüğü için hangi ürünü veya markayı seçeceğimizi bilemiyoruz. İzmir iç mimarlık ofisi ile iletişime geçebilir hayalinizdeki tasarımı uygun fiyata kaliteli ürünler tamamlayabilirsiniz.

2022 Ev Dekorasyon Fikirleri

2022 Ev Dekorasyon Fikirleri

Ev Dekorasyonunda Mobilya Seçimleri Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle evin bütün odaları birbirleri ile uyumlu olmak zorunda değildir. Her odada farklı tarzlar ve renkler seçerek görsel çeşitliliği arttırabilirsiniz. Bu tercih özellikle küçük evlere oldukça hareket katacak ve canlılık getirecektir. Gittikçe popülerleşen bohem tarzda bir dekor istiyorsanız renkli koltuk seçimlerinizi desenli kırlentler ile tamamlayabilirsiniz. Masa ve sehpalarınızı ahşap tasarım ürünlerden seçebilir ve odaya bütünlük katabilirsiniz. Mobilya tercihlerinizin göz zevkinize hitap etmesi dışında kullanışlı olması uzun süre kullanılabilirlik açısından önem taşır. Odalarınızın büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre doğru mobilya tercihleri yapmak ve estetik bir görünüm elde etmek için İzmir iç mimarlık ofisimizle iletişime geçebilir her konuda destek alabilirsiniz. Küçük evlere doğru mobilya tercihleri ile ferah bir hava katmak mümkündür. Dar alanları minimalist mobilya tercihleri ile daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Duvar tasarımları ve renklerinde ise mobilyalarınızı gölgede bırakan tonlar değil daha çok ön plana çıkaracak tonda renkler seçilmelidir. Böylece mobilya ve renklerin uyumu gözünüze batmaz ve huzur verir.

Ev Dekorasyonunda Aksesuarların Önemi

Şüphesiz hepimiz evlerimizi en sevdiğimiz alana çevirmek için dekore etmek isteriz. Bu sayede yaşam kalitemiz artarken pozitif enerjimizde artmış olur. Aksesuarları evlerimizin takısı gibi düşünebilirsiniz. Kıyafetimize uygun seçilen takılarımız bizi tamamlarken aynı zamanda tarzımızı da yansıtır. Evlerimiz için de aksesuarlar aynı anlamda bütünlük sağlar. Orta sehpalarınızda tasarım biblolar kullanabilir, koltuk yanlarına sevdiğiniz bitkileri yerleştirebilirsiniz. Doğru seçimler ve uygun sayıda yerleştirilen aksesuarlar evlerinize bambaşka hava katacaktır.