2022 Ev Dekorasyon Trendleri Nelerdir?

2022 Ev Dekorasyon Trendleri Nelerdir?

Ev dekorasyonları her yıl yeni trendlerini piyasaya sürmektedirler. 2022 ev trendleri nelerdir? diye soracak olursanız eğer bu trendler bu yıl içerisinde de oldukça göz boyayacak ve çoğu kişi dekorasyon konusunu yeniden ele alacak gibi duruyor. İzmir mimarlık ofisi olarak sizler için bir değerlendirme hazırladık.

2022 Ev Dekorasyon Trendleri Nelerdir?

2022 Ev Dekorasyon Trendleri Nelerdir?

1-Ev Dekorasyonunda Çiçekli Desenler:

Ev dekorasyonlarında çiçek modelleri zaman zaman karşımıza yenden çıkmaktadır. Bu seneki çiçek modası oldukça büyük çiçek modelleridir. Bu sene birbirini takip eden geometrik çiçek modelleri kullanılmıyor. Tek ve büyük olan çiçek modelleri oldukça popüler. Bu tarz çoğunluk ile duvar kağıtlarında karşımıza çıkacak gibi duruyor.

  1. Yeni nesil mücevher tonları:

Bu yılın trend renkleri mücevher renkleri olarak bilinen renklerdir. Bu sene bol miktarda bu renkleri evler de göreceğiz gibi duruyor. Bu renkler genel itibari ile beyaz bir zemin üzerinde çeşitli tarzlar ile yansıtılan modeller olmaktadır. Bunların yanında eski tarzı yansıtan halılar, kilimler kullanılabilir. Geçen senenin hâkim rengi olan gri tonları uzun bir üre aramıza dönmemek üzere kaldırılıyor.

  1. Fon Tercihi Olarak Kalın Fonlar:

Bu senenin trend modelleri arasında iri desenler oluğu bilinmektedir. Bu desenlerin çoğunun çiçek deseni olacağı biliniyor. Bu büyük desenler derinlikli arka plan oluşturması açısından kalın fonlar kullanılmaktadır. Bu ev içerisinde bir derinlik havası verecek olmasından oldukça tercih edilen bir tarz olacağa benziyor. Bu yıl hiçbir dekor için küçük desenler kullanılmayacak.

  1. El yapımı Şık Detaylar:

Birçok el yapımı ürün bulunmaktadır. Bunlar çok değerli ve çok şık tasarım içermeleri ile evlerimize bu sene renk katacak. Bu ürünlerin özelliği tamamen el yapımı olması, evimize gelecek olan misafirlerin gözlerini alamayacakları şık bir detay olarak busene fazla miktarda karşımıza çıkacak.

  1. BohoVibe severlere Müjde:

Yıllar öncesinde kullanılarak belki de tadı damağımızda kalan doğal ahşaplar bu sene de moda. Bu ahşap modellerinin trend olmasını yıllardır bekleyen birçok hayranı bulunmakta idi. Bu kişiler bu habere oldukça sevineceklerdir. Bunula birlikte kavisli olarak kullanılan mobilyalar tekrar hayatımıza girmeye hazır görünüyorlar.

İzmir mimarlık ofisi olarak yaptığımız değerlendirmeler bu sene için trend dekorasyon modelleri şimdilik bu kadar. Daha fazla bilgi ve iletişim için bizimle iletişime geçebilirsiniz.