Asma Tavan Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Ev Dekorasyonunda Asma Tavan Tercih Edilmeli Mi?

Gün geçtikçe yeni malzemeler yeni dekorasyon şekilleri hayatımıza girmektedir. Her odamızı, mutfağımızı banyomuzu ve evimizin her köşesini çeşit çeşit dekorlar ile süsleyebilme durumu oluşmuştur. Bunlardan biri de tavan dekorasyonunda asma tavan uygulamasıdır. Asma Tavan yapılması alçıpan malzemesi ile yapılmaktadır. Asma tavan uygulaması ile tavanlara LED ışıkları eklenerek daha farklı ve ışıl ışıl görüntüler elde edilebilmektedir. Evlerde, ofislerde ve diğer tüm mekân tavalarında bu uygulama yapılabilmektedir. İzmir mimarlık ev dekorasyonunda asma tavan tercih edilmeli mi? sorusu sıkça kullanıcılar tarafından sorulmaktadır. Bu bağlamda söylenebilir ki asma tavan uygulamaları genellikle evlerin salon bölümlerinde uygulanır. Spot ışıklar büyük salon tavanlarına ayrı bir hava katar. Bu modelin dışında gergi tavan yapılarak salonlara çok daha farklı bir atmosfer katılmaktadır. Her uygulama da olduğu gibi asma tavan uygulamasında da yapacak ustanın becerisi ve tecrübesi önemli rol oynar. Eğer farklı olsun evim hareketlensin diyorsanız asma tavan uygulamaları sizler için en güzel seçenektir.

Asma Tavan Tercihi Nasıl Olmalıdır?Asma Tavan Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Evin ya da ofisin elektrik ve tesisat durumları asma tavan kararını etkileyen en önemli faktördür. Alçıpan ile açıkta olan boruların tamamı kapatılır. Ardından ise isteğe göre çeşitli model ve renklerde ışıklandırılma uygulaması yapılabilir. İzmir mimarlık asma tavan uygulaması evin ısı ve yalıtkan sorunlarına da çözüm sağlar. Eğer evinizde ısıma problemi yaşıyor iseniz asma tavan sayesinde bu sorununuz çözülecektir. Ayrıca ışıklandırmaların mekânın tamamına yaydığını hava farklı bir atmosfer yaratır. Asma tavan yapılmasında dikkat edilmesi gereken konu evin elektrik tesisatı yapılmadan asma tavan kararı verilmesidir. Elektrikçi ve asma tavan ustasının birlikte koordineli çalışması gereklidir. Ardından boya badana işlemi karşımıza çıkmaktadır. Her ustanın kendine düşen işi en düzgün şekilde yapması sonucunda hedeflenen ulaşılabilir.

Modern ve Renkli İzmir Mimarlık Tasarımları

İzmir mimarlık asma tavan işlemleri elbette kolay bir karar değildir. Birçok çeşidi bulunduğundan bir usta yardımı ile hangisinin sizin uygulama yaptıracağınız yere uygun olacağına karar verebilirsiniz. Genel dekorasyonunuz klasik bir yapıda ise spot ışıklar ve genel hatları keskin olan bir asma tavan seçimi doğru olacaktır. Modern ve renkli bir eviniz ya da mekânınız var ise ince ve bol ışıklı bir asma tavan daha uyumlu olur. Sade ama ışıklandırması güçlü olan tavanlar modern çizgiye uymaktadır.