Bahçe Dekorasyonunda En Çok Yapılan Hatalar

Bahçe Dekorasyonunda En Çok Yapılan Hatalar

Bahçeler çoğu zaman, nefes alma ruhumuzu dinlendirme alanlarımız oluyor. Hepimiz güzel bir bahçeye sahip olmak isteriz. İzmir dekorasyon ürünleri sayesinde hayalinizde tasarlamış olduğunuz bahçe dizaynına sahip olabilirsiniz. Birbirinden farklı bahçe planına uyum sağlayacak şekilde ürün çeşitliliği bulunmaktadır. Herkesin hayalindeki bahçe planlaması yapılırken gözden kaçan birtakım hatalar bulunmaktadır. Bu hatalardan ilki, tasarımını yapmak istediğiniz bahçenin öncesinde planını yapmamaktır. Bir planın olmaması bahçenin son haline getirilene dek istenmeyen görüntüye yol açabilir. Bu durum haliyle yapacağınız tasarımdan oldukça uzak bir görüntü vermektedir.

Bir diğer yapılan hatalardan biri günümüz modasına uymaya çalışmaktır. Kişinin zevkine uygun olmayan ve tarzından çok uzak bir trende sahip olan dekor kişinin zamanla sıkılmasına neden olmaktadır. Herkesin dekorasyon tarzı bir olmayacağı gibi bahçesine uyarlayacağı mobilya ve dekorasyon ürünleri de bir değildir. Diğer yapılan hata ise bahçe dekorasyonunu tek tip ile sınırlandırmak olacaktır. Yalnızca tek bir renkten veya tarzdan hoşlanıyorsanız tüm bahçeyi o şekilde dekore etmek zorunda değilsiniz. Tek bir tarz gözünüze zamanla sıkıcı gelmeye başlayabilir ve sizi oluşturduğunuz bahçe düzeninden soğutabilir.

Bahçe Dekorasyonunda En Çok Yapılan Hatalar

Bahçe Dekorasyonunda En Çok Yapılan Hatalar

Bahçe Dekorasyonu Yaparken Gözden Kaçan Detaylar

Bahçe dekorasyonu yaparken çok fazla hata yapılıyor. Sayılabilecek bir diğer hata ise bahçede bulunan bitki ve çim bakımını düzenli olarak yapmamaktır. Yetiştirilen bitkilerin belirli periyodlarla bakımları yapılmazsa oldukça solgun ve bakımsız bir görüntü verecektir. Bu durum bahçenizi olduğundan daha çok özensiz bir hale getirecek ve yapmış olduğunuz dekorasyondan uzaklaştıracaktır. Çimlerin ise uzun süre biçilmemesi yine bahçenin düzensiz ve karmaşık bir görüntü olmasına sebep olacaktır. İzmir dekorasyon tasarımlarıyla birlikte aradığınız trendi kolaylıkla bulabilir ve sizlere uygun hale getirebilirsiniz.

Bahçe tasarımı konusunda bahsedebileceğimiz son hata ise mobilya seçimlerinin yanlışlığıdır. Mobilyaların seçimi yapılırken bahçe tasarımına ve konforuna uygun olmayışı kişiyi zamanla pişmanlığa itmektedir. Hem kişinin kendi konforu açısından hem de ağırlayacağı misafirleri açısından rahat bir ortam yaratmak oldukça önemlidir. Yanlış mobilya seçiminden dolayı bahçe alanı olduğundan daha fazla dar ve rahatsız görünebilmektedir. Böylece daha farklı tasarımlar yapabileceğiniz bahçenizin alanı küçülmüş olmaktadır. Doğru mobilya seçimleri ile birlikte bahçenizde geniş alanlar yaratarak konfor seviyenizi üst düzeyde tutabilirsiniz.