Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonları içerisinde en zevkli alanlardan biri bebek odaları. Özenle tatlı bir telaş içerisinde her parçayla tek tek ilgilenmek isteriz. Aileye yeni katılacak olan bebek konusunda ebeveynler çok heyecanlı oldukları için bebek odası dekorasyonunda acemi olabilirler. İzmir mimar desteği ile heyecanınıza ortak olup hayalinizdeki dekorasyonu gerçekleştirebiliriz. Öncelikle kalabalık bir görüntü yaratmamak için telaşe içerisinde birçok eşya almamak gerekir. Dekorasyona başlarken bir tema belirlemek her anlamda işinizi kolaylaştıracaktır. Tema seçimlerinde renk tercihlerinizde aşağı yukarı ortaya çıkacaktır. Günümüzde uniseks bebek odası tasarımları trendler arasında yer alıyor. Yani eskisi gibi cinsiyet belirleyici renkler ve dekorlardan ziyade daha sade ve sofistike tarzlar tercih edilmeye başlandı. Bu anlamda bebek odaları için gri ile beyazın örtüştüğü ya da mavinin tonlarından oluşan bir renk tasarımını tercih edebilirsiniz. Duvar renklerinde bir tarafı desenlerle hareketlendirerek odaya hareketlilik katabilirsiniz.

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebek Odası Tasarımlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Sadece uyku alanından ibaret olmayan bebek odalarının aynı zamanda bebeğinizin hayal dünyasına katkıda bulunacak olan eğitici ve eğlenceli parçalardan oluşması büyüme sürecinde etkin rol oynar. Öncelikle aldığınız mobilyaların boyalarında sağlığa zararlı bileşenler olup olmamasına dikkat edilmesi bebeğin sağlığı açısından çok önemlidir. Doğal ahşap ve lisanslı ürünler seçebilirsiniz. Duvar temaları seçerken tüm odayı karakterli desenlerle doldurmak yerine sadece bir kısma sevdiğiniz deseni uygulayarak karmaşık görüntüden kurtulmuş olursunuz. Nevresim ve yatak seçimlerinde pamuklu ya da bambu ürünler tercih edebilirsiniz. Çok canlı ve parlak aydınlatmalar yerine lambader gibi loş ışık veren aydınlatmalar yeterli olacaktır. Çekmece raylarının iyi sistemli bir raya sahip olması ve mobilyaların keskin köşeler içermeyen parçalardan oluşması olası kazalar için önemlidir. Bebeğin beşiğini ise pencere önlerinden uzak hava sirkülasyonun olmadığı bir yere yerleştirebilirsiniz. Halı tercihlerinde mutlaka yumuşak dokulu ve kolay temizlenebilir doğal ürünler seçebilirsiniz.

Küçük Alanlar İçin Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

Bebeklerin kendileri küçük ama eşyaları büyük yer kaplayabiliyor. En temel eşyaları içerisinde beşik, gardırop ve şifonyer bulunuyor. Küçük odalarda rahat kullanım alanı yaratmak adına bazı çözümler bulunuyor. Eğer gardırop için yeterli bir yeriniz yoksa askılık tercih edebilir bebeğinizin kıyafetlerini asabilirsiniz. Bu görüntü olarak da günümüz trendlerinde hem bebek odaları hem de yetişkinler için tercih edilmeye başlandı. Sık sık kullanılan eşyalar için duvara raflar takılabilir ve eşyaları kutu içerisinde raflara kaldırarak zeminden tasarruf edebilirsiniz. Ya da hazır mobilyalardan ziyade İzmir mimar ofisiyle iletişime geçebilir bebeğiniz için en konforlu alan tasarımlarına sahip olabilirsiniz.