Bohem Tarzı Salon Tasarımları

Bohem Tarzı Salon Tasarımları

Hepimiz yaşadığımız yerleri güzelleştirmek için oldukça çaba harcıyoruz. Dolayısıyla evlerimizin dekorasyonunu sıkça değiştirebiliyoruz.  Arkadaşlarımızı, dostlarımızı ve ailemizi ağırladığımız salonlarımıza ise ayrıca özen gösteriyoruz. Modern çağda nasıl her konuda bir akım ya da değişiklik oluyorsa ev dekorasyonunda da trendler değişebiliyor. Salonlarımızın halısından duvarına, mobilyasından perdesine hatta kırlentlerine kadar elimiz ve fikrimizle dokunuyoruz. Yaşadığımız yer huyumuzu suyumuzu gösteriyor ve bir nevi tarzımızı yansıtıyor. Gelenekselleşmiş salon dekorasyonundan ziyade yakın geçmişimizden bugüne bohem tarzı oldukça dikkat çekiyor. Bohem tarzına herkesin kendinde bir şeyler bulduğu dağınık gibi görünen fakat her parçanın birbirine uyumlu olduğu zıt renklerin bile uyum içinde bir araya geldiği salaş rahat ve mistik hava sunan bir tarz diyebiliriz. Bohem tarzı aslında Fransa’da ortaya çıkan bir akım olarak özgür, gezgin ve kaygısız bir çingene ruhunu simgeliyor. Günümüzde oldukça popülaritesi artan bohem tarzı geometrik şekilleri, kumaş desenleri, kilim modelleri ve duvar süsleriyle herkese çekici görünüyor. Salaş bir dekorasyon örneği olsa da bağımsız gibi görünen parçaları iyi yerleştirmek gerekiyor. Aksi takdirde özgür ruhu yakalamak isterken boğucu ve kasvetli olabilir. İzmir iç mimarlık her alandaki uzmanlığı ve yenilikçi yapısıyla gündemi takip eder ve sizleri en özel tasarımlar ile buluşturur. İç mimari tasarımlarıyla hayal ettiğiniz tarza doğru tercihler ile kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Bohem Tarzı Salon Tasarımları

Bohem Tarzı Salon Tasarımları

Bohem Tarzı Dekorasyon Önerileri

Bohem tarzı kendini en çok mefruşat alanında yani tekstilde gösterir. Bohem tarzda bir ev dekorasyonu ile ilgileniyorsanız öncelikle mobilyalarınızın kumaşlarında renk ve desen değişikliği ile başlayabilirsiniz. Kilim ya da halılarınızı el dokuması tercih edebilir tüm kırlentlerinizi rengârenk yapabilirsiniz. Günümüz şartlarında bohem tarzda fabrikasyon olarak üretilen halı ve kilimlerde mevcut. Fakat tabi ki el dokuması kadar tarzı tam olarak yansıtmayabilir. Bohem tarzı duvar boyasında ise genellikle koyu, mat ve pastel renkler tercih edilir. Boya yerine duvar kâğıdı isterseniz renkli ve desenli modelleri tercih edebilirsiniz. Ve tarzın olmaz ise olmazı canlı bitkiler. Dilediğiniz her alana bitkilerinizi desenli saksı kılıfları ile süsleyerek koyabilirsiniz.

Neden Bohem Tarzı

Dekorasyon konusunda sınırları olmayan bohem tarzı sizlere özgürce kendinizi yansıtabileceğiniz özel bir alan şansı tanıyor. Sizlerde renkli bir karaktere sahip sanatsal bir tasarım istiyorsanız İzmir iç mimarlık ekibiyle iletişime geçebilir tarzınızı yansıtan bir tasarıma sahip olabilirsiniz.