Ev Bahçesi Nasıl Dekore Edilmeli?

Ev Bahçesi Nasıl Dekore Edilmeli?

Hepimiz yaşadığımız alanı güzelleştirmek, daha farklı bir görüntüye kavuşturmak için zaman zaman değişime gidiyoruz. Özellikle havaların ısınmasıyla birlikte İzmir’de, yaşayan ve müstakil evinin bahçesi olan çoğu kişi sadece evini değil, bahçesini de değiştirmek, daha konforlu ve kullanılabilir bir alan haline getirmek istemektedir. Öncelikle bahçenizi değiştirmeden önce bir İzmir iç mimar firmasından bir danışmanlık hizmeti almalısınız veya bahçenizin projesini onlara bırakmalısınız. Böylelikle bahçenizle ilgili daha profesyonel tasarımlar ortaya çıkacaktır. Tabi bu süreçte sizin de bahçenizde peyzaj ve dekorasyon anlamında ne istediğiniz çok önemli, çünkü her ne kadar profesyonel bir ekibin elinde olsa da, sonuç olarak burada vakit geçirip yaşayacak olan sizsiniz o nedenle isteğiniz doğrultusunda bir bahçe tasarımı yapılmalıdır.

Ev Bahçesi Nasıl Dekore Edilmeli?

Ev Bahçesi Nasıl Dekore Edilmeli?

Bahçe Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İzmir’de yaşıyorsanız ve yaz aylarının sıcağında bahçenizde değişiklik isteyip bir oturma alanı oluşturmak istiyorsanız, bunu aşamalara dikkat ederek yapmalısınız. Bahçenizin kapladığı alana göre bir plan yapılmalı ve bu plan dâhilinde ilerlenmeli, bahçenizi dağınık ve plansız bir görüntü yakalamasını istemiyorsanız dikeceğiniz ağaç ve bitkileri belli bir düzende dikmelisiniz, bahçenizi çok fazla örtecek taş ve betonarme alanlar yapmaktan kaçının ve kararında kullanın. En son olarak ise bahçe mobilyalarınızı bahçenin bütün düzen ve görselliğini bozacak bir yere konumlandırmayın

Bahçe Dekoru Aşamaları

Öncelikle bahçenizin alanı hesaplanır. O alanda neler yapmak isteyeceğiniz, İzmir iç mimar ofisi ile nelerin olması gerektiği konusunda görüşülür. Örneğin Bahçenizde sebze ekme alanı olsun, aynı zamanda çimenler ve ağaçlar ve aileniz ve sevdiklerinizle vakit geçireceğiniz bir veranda dizayn ve dekorasyonu istiyorsunuz. Proje bu amaçlar doğrultusunda şekillenerek çalışmalara başlanır. Öncelikle ekeceğiniz ağaçlar, çiçekler ve ekeceğiniz sebze belirlenir, ağaçların dikimi yapılır daha sonra peyzaj için gerekli olan çiçekler ve çimen ekilir. İsteğiniz doğrultusunda i sebzeler de ekilir. Eğer bahçeniz büyükse sebzeler arka tarafa çiçekler ise ön tarafa ekilir. Ayrıca bahçe mobilyalarının düzenlenip oturacağınız yer de ayarlanır ve o bölge ayrı dekore edilir. Bahçenize ve yaptığınız peyzaja göre uygun olan bahçe mobilyalarıyla İzmir iç mimar desteğiyle bahçe tasarımınız tamamlanmış olur.