Ev Dekorasyonunda Stor Perde Tercih Edilir mi?

Ev Dekorasyonunda Stor Perde Tercih Edilir mi? 

Yaşamlarımızın gerek iç gerek dış mekanlarında vazgeçilmez bir olgusu olan dekorasyon işin özünde bir sanattır. Bugün genelde içmimarların yaptıkları dekorasyonlar ile ortaya birbirine benzemeyen harika ortamlar çıkar. Dekorasyon olgusunda kullanılan her bir objenin başlı başına bir önemi vardır ve birbiri ile renk doku ve tarz uyumuna dikkat tercih ederek seçimler yapılması gerekir. Perdeler ise gerek evlerde gerek işyerlerinde sürekli olarak kullanılıyor. Eskiden var olan atalarımızdan kalan dantel perdelerin yerini bugün tel perdeler, kadife keten tarzında kumaş perdeler almış durumda. Son yıllarda mevcut perde çeşitlerinin içine bir de stor perde eklenmiş durumda. İzmir iç mimar Ev dekorasyonunda stor perde tercih edilir mi? diyecek olursanız bilmeyenler açısından ifade etmek gerekir ise stor perde bazen düz, bazen desenli ya da çizgili olabilen özel stor kumaşından yapılan perdenin alüminyum bir boruya takılması elde edilen kullanımı kolay, temizliği diğer perde türlerine göre daha kolay olan perdeler oldukları için işyerlerinde sıklıkla kullanılmaktadırlar.

Ev Dekorasyonunda Stor Perde Tercih Edilir mi?

Ev Dekorasyonunda Stor Perde Tercih Edilir mi?

Evlerde Stor Perde Hangi Alanlarda Kullanılır?

Çok tartışılan bir konu olmakla beraber son yıllarda ev dekorasyonunda da üstte belirtilen özelliklerinden dolayı tercih edilir duruma gelmişlerdir. O yüzden evlerde kullanılamaz diye bir kural yoktur. Hatta doğru bir dekorasyon ile çocuk odalarında, mutfakta, banyoda evin içinde varsa kiler, çalışma odası gibi bölümlerde rahatlıkla tercih edilebilirler. İzmir iç mimar güncel trend tasarımlarında çift sistem tül stor perdeler ise çoktan normal tül perdelerin evlerin tüm camlarında yerini almış durumda.

Stor Perde Kullanmanın İncelikleri

Perde kullanım amacı olarak bakıldığında içeriyi göstermeme özelliği olan ürünlerdir. Buradan yola çıkarak baktığımızda bu tür perdelerin seçiminde desen ve renk seçimi son derece önemlidir. Kullanılacak alana göre doğru bir biçimde tercih yapılmalıdır. Örneğin desenli döşenen alanlarda kullanılan stor perde alanın ana rengi örtüşen tek renk bir stor perde olmalıdır. Mutfaklarda canlı renkler, banyoda ise mavi gibi açık yeşil gibi daha dingin olan renkler seçilmelidir. Büyük camlarda ise hem içeriye ışığın girmesini engellemeyecek hem de kolay kirlenmeyecek türden stor perdelerin seçilmesi idealdir. Tüm bunlara dikkat edildiğinde evlere stor perdeler çok daha modern bir hava verir. İzmir iç mimar desteği ve ev tasarımlarında merak ettiğiniz her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.