Evde Uygun Çalışma Ortamı Hazırlama Önerileri

 

Evde Uygun Çalışma Ortamı Hazırlama Önerileri

Son dönemde pandemi nedeni ile artan evden çalışma durumu gittikçe trend haline gelmeye başlamış durumda. Şehir hayatının yorucu olması ve trafikte zaman kaybetmemek adına birçok insan evden çalışmaya başladılar. Hatta bazı büyük firmalarda personellerini evden çalıştırmaya başladılar. Evden çalışmak ilk başlarda çok rahat ve keyifli gibi gelse de belli bir zaman sonra motivasyon sıkıntısı çekilebiliyor. Ev hayatı ile iş hayatı birbirine karışınca odaklanma durumu zorlaşabiliyor. Bu durumda kullanılan alanın ideal çalışma ortamı haline getirilerek çekici olması önem taşıyor. Öncelikle uygun çalışma ortamı için ev yaşamı ve iş yaşamınızı keskin çizgiler ile ayırmanız gerekiyor. Zevklerinize hitap eden bir çalışma ortamı hazırladığınızda bu ayrımı yapmanız kolaylaşır.

Eğer uzun zaman evden çalışma durumunuz var ise profesyonel yardım almak daha çok işinize yarayacaktır. İzmir mimar ofisiyle iletişime geçebilir ihtiyacınız olan mini ofisinize sahip olabilirsiniz.

Evde Uygun Çalışma Ortamı Hazırlama Önerileri

Evde Uygun Çalışma Ortamı Hazırlama Önerileri

Uygun Çalışma Ortamı İçin Püf Noktalar

Evden çalışma verimliliğini arttırmak için fırsatınız var ise öncelikle kendinize çalışma odası ayırmanız gerekiyor. Oturma odasında ve özellikle yatak odalarında çalışmak dikkat dağıtacak ve enerji kaybına neden olacaktır. Eğer bunun için fazladan bir odaya sahip değilseniz odalarınızdan biri içerisinde çalışma ortamı ayırarak o alanı düzenleyebilirsiniz. Seçeneğiniz var ise pencere ya da balkon önü kısımları tercih etmek manzara açısından olumlu yönde etki edecektir.  Ayırmış olduğunuz alanın duvarını odanın duvar renginden başka bir renge simetrik olarak boyayabilir ve çalışma moduna daha çok girebilirsiniz. Evden çalışmak dikkat dağıtıcı olabildiği için etrafınızda bulunan fazla eşyaları kaldırabilirsiniz. Daha sonra mutlaka fonksiyonel ve iş tanımıza uygun bir çalışma masası seçilmelidir. Ve uzun süre oturacağınız için iyi bir sandalye tercih etmelisiniz. Ev eşyalarını kullanmaktan ziyade kendinize uygun bir dolap edinmeli ihtiyacınız olan tüm malzemelere kolayca erişebilmelisiniz. Ayrıca İzmir mimar ofisimizi arayarak sizler için en uygun çalışma ortamı tasarımlarına sahip olabilirsiniz.

Evden Çalışmada Ruhunuza İyi Gelecek Öneriler

Motivasyonunuzu düşürmemek adına ev kıyafetlerinden vazgeçmelisiniz. Her sabah belirlediğiniz uygun bir saatte işe başlamak ve bu rutine ayak uydurmak da etkili bir yöntemdir. Çalışma saatlerinizi siz ayarlıyor iseniz gün içinde yemek yeme dışında mutlaka mola zamanları ayırmalısınız. Ayrıca çalışırken kafanızı karıştırmayacak hafif bir müzik listesi dinç kalmanızı sağlayacaktır.