Isı Yalıtımı Nedir

Isı, ses veya yangın yalıtımı, Sıcak havanın veya Soğuk Havanın Isı köprüleri aracılığıyla binaların, dairelerin veya konutların içerisine girmesini, çıkmasını engeller. Günümüzde sürekli artan enerji faturalarının sebebi de budur.

Tüketilen enerjinin 4/2 kadar oranında binalar, daireler veya konutların harcandığını varsayarsak, binalar, daireler veya konutlar için artık, Isı, ses veya yangın yalıtımının önemi daha çok artmaktadır. Taş yünü, Mantolama, Fileli Sıva Yaprak Sıva, Mantosür veya İzolasyonlu Dış cephe Boyası artık tamamen ihtiyaç haline gelmiştir.

Enerji (Elektrik), ya da Doğalgaz tasarrufu yanında yapılarınızın ömrünüzü uzatmak, değerini ve kalitesi arttırmak, arzu edilen konfor şartlarını sağlamak ve sağlıklı bir yaşam sürmek için, dış cephe tasarımı ve dekorasyonu içinde aslında önemli bir etkendir. Hem binanızın yeni gözükmesi hem de Isı, Ses, Yangın Yalıtımından korunması için önemli bir etkendir.

 Mimar ve İçmimar ve İnşaat Mühendisleri, İşlerinde en az 15.Yıllık Tecrübeli ustalarımızla sahip olduğumuz ilkelerimizi ‘’Decomes MİMARLIK’’ altında birleştirerek sektörde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Mimarlarımıza ve Mühendislerimize sormadan lütfen, Rastgele Şirketlere ucuz diye, Dış cephe işlemlerini yaptırmayınız, çünkü sizlere Enerji Kimlik Belgesi verme lüksleri yoktur, çünkü sadece Mimarlar ve İnşaat Mühendisleri imzalayabilir.