İzmir İç Mimar Desteği

Evinize Uygun Ev Dekorasyon Şekilleri Nasıl Olmalıdır?

Her dekorasyon her eve uygun değildir. Evin yapısı ve genişliği dekorasyon üzerine önemli bir etkiye sahiptir. Ev tipine göre uygun dekorasyonlar yapılırsa ev dekorasyonları daha şık ve daha ferah görünebilir. Dikdörtgen şeklindeki salonlar dekore edilirken genellikle yemek masası seçimi de dikdörtgen olarak yapılmalıdır. Salon yemek yenen ve oturulan yer olarak iki kısımdır ve aydınlatmalar ile salon ikiye ayrılabilir. Eğer odalar küçük ise bireyler mobilyaları ya da aksesuarları daha kullanışlı olanlardan seçmelidir. Örneğin oturma odasına televizyon sehpası alınacak ise bu sehpa çekmeceleri ve kitaplıkları olan bir sehpa olmalıdır. Alınan mobilyaların birden fazla özelliği olması küçük odalar için pratik olacaktır. İzmir iç mimar desteği sayesinde doğru alanlarda doğru ürünleri tercih edebilirsiniz.

Ev Dekorasyonu Ürünleri Nasıl Seçilmeli?

İzmir iç mimar ev dekorasyonunda kullanılacak olan aksesuar ve mobilyalar genellikle evin büyüklüğüne göre seçilmelidir. Eğer küçük bir ev yapısına sahip iseniz o zaman seçeceğiniz mobilyalar da daha küçük olmalıdır ki daha ferah bir görünüm yaratsın. Ev yapısı küçük ise bireyler aksesuarlara da çok fazla yer vermemelidir. Birkaç bitki oda içerisinde yer alabilir ancak duvar aksesuarlarına yer verilmemelidir. Ortamın daha ferah görünmesi için mobilyalarda ve oda dizaynında açık renkler tercih edilmelidir. Açık renkler odanın daha büyük gözükmesini sağlar ve bireylerin daha rahat davranmasına olanak verir. Büyük odalarda ise birçok aksesuar kullanılabilir. Özellikle duvar aksesuarları tüm duvarlarda bulunmasa da birkaç duvarda dokuma olanlardan bulunabilir.

İzmir İç Mimar Desteği

İzmir İç Mimar Desteği

Ev Dekorasyonunda Kanvas Tablolar

Büyük bir ev yapısına sahip olan bireyler duvarlarının uzunluğu sebebiyle kanvas şekildeki tabloları kullanabilirler. Kanvas tablolar manzara resimlerinden ya da doğa resimlerinden oluşabilir. Hangi çeşit tablonun kullanılacağı oda dizaynına bakarak anlaşılabilir. Bireyler oda renklerini mavimsi renkler olarak tercih etmiş ise tablolarını da mavi renkte bir doğa resmi olarak tercih edebilirler. Kanvas tablolar bulundukları odayı olduğundan çok daha büyük göstermektedir. Özellikle parçalı olan kanvas tablolar duvarı kaplayarak yani duvara dağılarak daha hoş bir görüntü yaratmaktadır. Düz renkte bir dizaynı olan odalarda karışık renkler ile yapılmış kanvas tablolar kullanılabilir. İzmir iç mimar desteği ve merak ettiğiniz tüm konular hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.