İzmir İç Mimarlık Ofisi

Evinizin Dekorasyonu ile Uyumlu Kanvas Tablo Seçimi İpuçları

Kanvas tabloların ev dekorasyonunda önemli bir yeri vardır. Bu tablolar evinizi dekore ettiğinizde son olarak seçimini yapıp ev dekoruna son rötuşları yaptığınız aksesuarlardır. Ev dekorasyonu rengin göre kanvas tablolar seçilmelidir. Evinizin dekorasyonu doğal mavimsi renklerde yapılmış ise kanvas tablo seçimini de bu renklerin içinde geçtiği şekillerden yana yapabilirsiniz. Ev dekorasyonu tamamen tek renk içeriyor ise kanvas tablolar birden çok renk içerebilir ve bu şekilde dekorasyona zenginlik katabilir. Kanvas tabloların birçok çeşidi vardır ve her ev dekorasyonuna uygun çeşitler kolaylıkla bulunabilmektedir. Eğer İzmir iç mimarlık ile gerçekleştirdiğiniz dekorasyon oldukça sade bir şekilde yapılmış ise kanvas tablonun içeriği de sade olabilir ya da zıt bir şekilde hareketli olabilir.

İzmir İç Mimarlık Ofisi

İzmir İç Mimarlık Ofisi

Kanvas Nedir?

Kanvas tuval anlamındadır. Yapılan resmin üzerine yapılacağı bir tuvaldir. Kanvas üzerine resimler yapılırken genellikle yağlı boyalar kullanılmaktadır. Kullanılan yağlı boyalar kanvas üzerinde çok daha canlı bir hal almaktadır. Bu tuval üzerine yapılan tablolar izmir iç mimarlık ev dekorasyonunda son dokunuşlarda kullanılır ve ev dekorasyonuna çok şık bir görünüm kazandırır. Sanatseverlerin çok fazla sayıda tercih ettiği bu tablolar bireylerin ev dekorasyonunun da bir parçası olmaktadır ve estetik açısından tamamlayıcı bir özelliğe sahiptir. Renklerin canlılığını yüksek oranda koruyan kanvas tuval bu canlı renkler ile tabloları ev dekorasyonunda ön plana çıkarmaktadır. Kanvas tablolar dikkatli bir şekilde taşınmalı ve dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır.

Kanvas Tablo Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Kanvas tablolar İzmir iç mimarlık şık dekorasyonlarda çok sık bir şekilde kullanılan aksesuarlardır. Kanvas tablolar seçilirken ev dizaynı göz önünde bulundurulmalıdır. Ev dizaynı tek renk ile yapılmış ise seçilen tablolar dizayna biraz renklilik katmak amacıyla karışık renklerden oluşabilir. Ev dekorasyonu yani dizaynı karmaşık renklerden oluşmakta ise kanvas tablo seçimi tek renkli olarak seçilebilir ya da karışık renklerde de olsa ev dekorundaki renklerden seçilmektedir. Ev dizaynının son noktasını koyan bu tablolar kişilerin isteklerine göre manzara, doğa ya da hayvan figürlerinden oluşabilmektedir. Bu figürler de ev dekoruna uyum sağlamakta tropikal bir dekorasyon söz konusu ise bitki figürleri bulunan kanvas tablolar tercih edilebilir.