Küçük Evlere Hangi Boyalar Kullanılır?

Küçük Evlere Hangi Boyalar Kullanılır?

Geçmişten günümüze en temel ihtiyacımız olan evlerimiz konfor ve rahatlığın dışında dekoru ile de kendi dünyamızı yansıtıyor. Günümüzde ev dekorasyonu konfordan sonra estetiğe ve göz zevkimize göre şekillenerek çok yol kat etti. Kültürümüzde yaygın olan geniş evlerden ziyade günümüz şartlarında evin tüm odalarına hâkim olabilmek ve derleyebilmek adına daha minimal yapılar tercih edilmeye başlandı. Özellikle yoğun çalışan ya da işkolik diye tabir ettiğimiz bireyler için günlük koşuşturmanın içinde minimal evler daha çok rağbet görüyor. Elbette ki aslen tercih edecekleri yapılar dışında sahip olabildikleri ile yetinenler de mevcut. Fakat bu ferah ve kullanışlı bir alan sağlamak için hiçbir problem teşkil etmiyor. İzmir iç mimar ekibi evlerinizde ferahlık sağlarken en şık tasarımlarla sizleri memnun edecektir.

Küçük Evlere Hangi Boyalar Kullanılır?

Küçük Evlere Hangi Boyalar Kullanılır?

Küçük Bir Oda Nasıl Büyük Gösterilir?

Küçük odalarda dekorasyon anlamında değişiklik yapma seçenekleri kısıtlı olabilir. Ama en güzel değişiklerden birisi duvar rengini değiştirmek olacaktır. Özellikle boya rengine benzer mobilyalar tercih edilirse eşyaların öne çıkmasından ziyade kaynaşmalarına olanak sağlayabilirsiniz. Böylece sağlanan bütünlükle odanız geniş bir görünüme sahip olacaktır. Genellikle küçük evlerde açık renkli boyalar tercih edilir. Evet, beyaz ya da krem tonları ile olduğundan daha aydınlık ve ferah bir ortam yakalayabilirsiniz. Beyaz rengi aynı tondaki mobilyalarla tamamlamak ise odayı oldukça geniş gösterirken estetikliği ile sizi büyüleyecektir. Ayrıca beyaz renge ahşap mobilyalar dâhil ederek sakin görünümüyle huzurlu bir ortam elde edebilirsiniz. Açık renklerin dışında birbirine uygun farklı tonlar seçebilir renk kombinasyonları ile de eğlenceli bir ortam yaratmış olursunuz. Daha canlı renkler üzerine yapılan çarpıcı desenlerle enerjik bir ortam yaratmak da mümkün. Uyum insan zihnindeki en önemli rahatlama unsurlarından biridir. Doğru tercihleri yapabilmeniz için İzmir İç mimar ekibi profesyonel bakış açılarıyla sizlere kendi evinizde bambaşka kapılar açabilir.

Hangi Odaya Hangi Renk Tercih Edilmeli?

Renklerin insanlar üzerindeki etkileri birçok makale ve söyleşilere konu olmuştur. Oturma odaları insanların günün yorgunluğunu attıkları ve dinlendikleri alanlardır. Bu nedenle insan üzerindeki stresi azalttığı bilenen mavi tonları size iyi gelecektir. Yatak odalarınızda rahat uyku yakalamak için ise daha açık renkler tercih edilmeli mobilyalarınız duvar rengi ile uyumlu olmalıdır. Mutfakta ise kasvetli bir yemek ortamından uzaklaşma için iştah açan yeşil tonları seçilebilir. Evin en eğlenceli oda kategorisinde olan çocuk odaları için renkli desenler en doğru tercih olacaktır.