Restoran İç Dizaynı Nasıl Olmalı

Restoran İç Dizaynı Nasıl Olmalı

Restoranlar geniş bir alanda büyük bir oturma alanı olan ve geniş mutfaklara sahip işletmeler arasında dekorasyonuna en çok dikkat edilen mekanlar arasında yer alıyor. İnsanlar sadece yemek yemek için değil aynı zamanda keyifli vakit geçirmek için özenle seçerek tercih ediyorlar. Öncelikle bir restoranın mutfak lezzetlerinden önce göze hitap ediyor olması müşteri çekme kapasitesi açısından önemli rol oynuyor. Mekânda renk ve mobilya tasarımlarıyla oluşturulan estetik ve konforlu bir alan her zaman dikkat çekiyor ve tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor.  Yeme içme üzerine kurulu işletmelerin dekorasyon aşamaları zorlu olabiliyor. Restoranlar müşterilere çekici gelmek isterken bir yandan da alanı kullanışlı hale getirebilme hususunda en çok profesyonel desteğe ihtiyaç duyulan işletmeler arasında yer alıyor. İzmir mimar ofisi olarak istekleriniz ve zevkleriniz doğrultusunda en özel tasarımları sizlerle buluşturuyoruz.

Restoran İç Dizaynı Nasıl Olmalı

Restoran İç Dizaynı Nasıl Olmalı

Konsept Restoranlar İçin Neden Önemlidir?

Konsept kısaca işletmenize kimlik belirlemektir. Böylece sağlam temellere oturtulmuş bir işletme doğrultusunda ilk adımı atmış olursunuz. Konsept öncelikle mekânın devamlılığı açısından önemli rol oynar. Hangi konseptin sizler için uygun olacağına karar vermek düşünüldüğü kadar zor değildir. Çünkü en belirleyici sebep sunacağınız yemek çeşitleridir. Yöresel yemekler, deniz ürünleri, fast food, ev yemekleri vb. alanlarda yapılan tercihler konseptinizi belirlemede oldukça yardımcı olacaktır. Ayrıca mutfağınızın kalitesini gösterebilmek adına pazarlama ve reklam aşamalarında da oldukça belirleyici bir faktördür. Örneğin deniz ürünleri servis edilen restoranların genellikle tasarımlarında mavi tonları tercih ettiklerini görmüşsünüzdür. Bu standart bir örnek olsa da yolun başlangıcı için önemlidir. Konsept bir yandan da müşteri kitlenizi belirlemek açısından kolaylık sağlar. Bu şekilde hangi kitlenin müşteriniz olacağını öngörebilir bu doğrultuda gelir seviyeleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece kendi işletmenizin gelir gider hesaplamalarında ciddi bir bilgiye sahip olursunuz.

Restoran Dekorasyonunda İç mimarlar ile Çalışmanın Önemi

Restoranlar topluma açık sosyal bir işletmedir. Bu nedenle kişisel zevklerinizden ziyade toplum psikolojisine göre profesyonel bir tasarım oluşturmak işletmenizin sürdürülebilirliği açısından önemlidir. Ayrıca restoranlar ticari bir işletme oldukları için yönetmeler gereğince dekorasyon yapmaları gereklidir. İç mimarlar alanın keşfini yaptıktan sonra konseptinize uygun en dikkat çekici dekorasyonu tasarlar ve bütçenizin dışına çıkmaz. Akılda ve anılarda kalan sıra dışı tasarımlar için İzmir mimar ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.