Tablolar İle Farklı Alanlar

Tablolar İle Farklı Alanlar

Hepimiz evlerimizin, ofislerimizin, yaşam alanlarımızın güzel görünmesini isteriz. Farklı dekor parçalarıyla yaşam alanlarımızı süsleriz. Dekorasyonun önemli bir bölümünü tablolar alır. Duvarların güzel gözükmesi için çeşitli tablolar kullanırız. İç mekân dekorasyonunda önemli rol oynayan tabloların kullanımı da bir o kadar önemlidir. Kendi stilinizi göstermek ve diğer parçalarla bütünlüğünü korumak için tablo seçimi önemli bir estetik unsurudur.

Tablolar kullanıldıkları alanlar, temaları, renkleri, yapım uygulamaları ve malzemelerine göre farklılık gösterir. Seçilecek tabloda da bu farklılıklar gözetilmelidir. Doğal ortamlarda genellikle ahşap tablolar, klasik alanlarda canvas, yağlı boya, mdf, resmi bir ortam tercih edilecekse daha şık renkleri daha iddialı tablolar tercih edilebilir. Tablo seçiminde dikkat edilmesi gereken konulardan biri renktir. Bütünlük ve ferahlık açısından tercih edilecek tablonun rengi dekore esilecek alan için tamamlayıcı unsurdur.

Tablolar İle Farklı Alanlar

Tablolar İle Farklı Alanlar

Tablolar İle Zevklerinizi Yansıtın

Kişisel zevklerinizi göstermeniz için ille renk uyumuna dikkat etmeniz gerekmez. Renklerin ahengi de gayet hoş bir görüntü ortaya çıkartabilir. Zıt renk kullanımları da dekore edilecek alan için faydalı olabilir. Renk seçiminde isterseniz canlı renkleri isterseniz daha soluk renkleri tercih edebilirsiniz. Bu yaşam alanında bulunan diğer eşyalara bakılarak kolaylıkla karar verilebilecek bir seçimdir.  Renkle birlikte seçilecek tablonun kontrastı da söz konusudur.. Yaşam alanlarınızın enerjisini yükseltmek, farklı tarzları yansıtmanız konusunda kontrast seçimi de oldukça önemlidir. Farklı dönemlere ve tarzlara ait parçaları incelediğimizde kontrastın genel anlamda farklılık gösterip bizlere farklı ruh hallerini hissettirdiğini görüyoruz. Dolayısıyla seçeceğiniz tablonun kontrastı istediğiniz enerjiyi yakalamanıza fayda sağlayacaktır.  Tablonuzun boyutu ise ayrıca önemlidir. Genellikle monte edileceği duvarım çevresinde veya altında bulunan eşyanın boyutuyla doğru orantıda olan tablolar daha estetik durmaktadır. Ayrıca birçok alternatifi bulabileceğiniz İzmir dekorasyon ürünlerine göz atabilirsiniz.

Tablo Kullanım Alanları

Sadece evlerde değil ofislerde iş yerlerinde kullanılan tablolara baktığımızda belirli farklar görüyoruz. Örneğin bir finans şirketinde tercih edilen renkler ve boyutlar daha farklıyken, bir grafik tasarım ofisinde farklı oluyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri yapılan işi en iyi şekilde temsil etmektir. Aynı şekilde iş yerlerinizin, ofislerinizin, evlerinizin duvarlarında tarzınızı yansıtmak isterseniz İzmir dekorasyon ürünleri arasında oldukça göz alıcı seçenekler mevcuttur.